Закликаємо літо сорбетом. Рецепт приготування.

Де саме вперше з’явився сорбет до кінця невідомо. Деякі джерела вказують, що сорбет прийшов у нашу кухню з Італії, але якщо заглибитись більше в історію, то виявиться, що батьківщина десерту – Китай. В Європу страва потрапила в 13 столітті разом з Марко Поло. За іншими даними європейці отримали секрет рецепту з Туреччини. Інші легенди свідчать, що сама Катерина Медічі, французька королева, привезла рецепт сорбету з Італії до Франції. Розібратися з географією поширення страви складно, адже з кожним «переїздом» десерт змінював свій смак, консистенцію та зовнішній вигляд.

Сорбет та щербет…у чому різниця?

Поняття сорбету і щербету часто плутають, називаючи цими словами один і той же десерт. Коріння у ласощів походять від однієї страви, яка постійно змінювалась. Сорбет відноситься до європейської кухні, а щербет – до східної. До другого варіанту прийнято додавати молочні компоненти, які надають вершковий смак готового десерту. Використовують молоко, вершки, маслянку, йогурт. Змінюється не лише смак страви, але і його консистенція, яка нагадує м’яку вершкову помадку з горішками або іншими смаколиками.

Інгредієнти для приготування ягідного сорбету:

  • Сезонні ягоди (малина, ожина, вишні та ін.)
  • Цукор
  • Вода
  • Яєчний білок

Перебиваємо ягоди в пюре та через сито видаляємо кісточки. Тоді змішуємо цукор та воду і розігріваємо до температури 118 градусів. Охолоджуємо. Потім додаємо охолоджений цукровий сироп до ягідного пюре. Для стабілізації кольору можна використати фреш лимона.

Білки збиваємо в стійку піну і тонкою цівкою вливаємо цукрово-ягідний сироп. Перекладаємо суміш в плоский контейнер та відставляємо в морозильну камеру до повного замерзання сорбету.  Важливо кожні 20 хвилин помішувати масу для утворення пухкої консистенції.

Є і пришвидшений спосіб приготування)

Якщо у вас є доступ до рідкого азоту, то процес приготування сорбету займе буквально декілька хвилин.

Сорбет дуже корисний для організму завдяки збереженню всіх вітамінів з фруктів. Подають, до речі, сорбет також і у рідкому вигляді.

Хай смакує!

Сорбет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *